Παρασκευή, 3 Οκτωβρίου 2014

Ήττα του ΠΑΟΚ στην 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League

Ηττήθηκε στη Γαλλία ο κακός ΠΑΟΚ, με 2-0 από την Γκινγκάμπ
Εικόνα από news.gr
Βαριά ήττα γνώρισε χθες ο ''Δικέφαλος του Βορρά'' από την ουραγό της βαθμολογίας του γαλλικού πρωταθλήματος Γκινκαμπ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.

Η ομάδα της συμπρωτεύουσας πραγματοποίησε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις της τη φετινή σεζόν και έχασε με σκορ 2-0 μέσα στη Γαλλία με δύο τέρματα στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. Σκόρερ και των δύο γκολ της Γκινκαμπ ήταν ο δανεικός από την Νιουκάστλ Μαρβό, ο οποίος άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ στο 47ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 50'.

Για τον ίδιο όμιλο η Φιορεντίνα επικράτησε με 3-0 έναντι της Ντιναμό Μινσκ στην Λευκορωσία και είναι πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας με 6 βαθμούς. Ο ΠΑΟΚ μετά από 2 αγωνιστικές παραμένει στους τρεις βαθμούς τους οποίους πήρε στην πρεμιέρα του φετινού Europa League με την νίκη με 6-1 κόντρα στην ομάδα της Λευκορωσίας.